مشاور ایزو , آموزش ایزو , ISO , گواهینامه ایزو , انواع استاندارد , انواع سیستم

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS

با توسعه و پیشرفت علوم و بطور ویژه در حوزه های مختلف IT ، تغییرات بسیار زیاد و شگرفی در تمامی دامنه های تولید محصولات و خدمات بوجود آمده است.

سازمان های بسیاری هستند که در سال های اخیر رویکرد استفاده از نرم افزارهای مختلف را انتخاب و در راستای آن حرکت کرده اند و جالب است بدانیم در حال حاضر کمتر سازمانی دیده میشود که حداقل از یک نرم افزار برای انجام فرآیندهای مختلف، استفاده نکند. با وجود این تغییرات فضای کسب و کار در تمامی شرکت ها و سازمان های مختلف به گونه ای شکل گرفته است که تعاریف جدیدی متولد و بکار گرفته میشوند.

از مهم ترین اصطلاحات و تعاریف جدیدی که در این سال های اخیر بسیار شنیده میشود و کاربردهای بالایی پیدا کرده است , دارایی های سازمانی , است.

شناخت و نگاه سنتی به واژه ,, دارایی ,, تغییر کرده است و ما شاهد آن هستیم که دارایی هایی در سازمان ها شکل گرفته و اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده اند، که در گذشته شاید برای خیلی از مدیران، محلی از اعراب نداشته و به حساب نمی آمده اند. از اصلی ترین و مهم ترین این دارایی های جدید، اطلاعاتی هستند که از پردازش انواع داده های مختلف به دست می آیند.

اطلاعات از اصلی ترین دارایی های هر سازمانی هستند.

در سازمان های امروزی محافظت از دارایی های اطلاعاتی بسیار اهمیت پیدا کرده و کوچکترین اهمال و سستی در این مسیر، گاها تبعات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

, سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ,  ISO/IEC 27001:2013 , یک استاندارد بین المللی است که در جهت محافظت از اطلاعات و دارایی های سازمان های مختلف فارغ از نوع و نحوه فعالیت هایی که در آنها انجام میشود، از طرف سازمان بین المللی استاندارد ( ISO )، معرفی و ارائه شده است. این استاندارد بین المللی باعث طراحی و استقرار یک سیستم مدیریتی ساختارمند برای حفظ امنیت دارایی های سازمانی از نظر, محرمانگی , در دسترس بودن , یکپارچگی , می شود. در این استاندارد بین المللی، شناسایی ریسک ، ارزیابی ریسک و پذیرش ریسک ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و این موضوعات برای همه دارایی های سازمانی لحاظ میشود.

شرکت مهندسین مشاور همراه شما در طراحی، آموزش، استقرار و جاری سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات  ISO/IEC 27001:2013


          منتظر تماس شما هستیم  …